1 rozaniecLachowice, dnia: 15.10. 2017 roku.

Modlitwa jest niezbędna w życiu
osobistym i w apostolacie.
Nie może być autentycznego
świadectwa chrześcijańskiego bez modlitwy.
Ona jest źródłem natchnienia,
energii, odwagi w obliczu trudności i przeszkód,
Jest źródłem wytrwałości i mocy podejmowania inicjatywy.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień.
Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
Jutro – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
We wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
W środę – św. Łukasza, Ewangelisty.
W czwartek – Pawła od Krzyża.
W piątek – Uroczystość św. Jana Kantego.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii.

Wolontariuszom, Straży Pożarnej, Policji składamy serdeczne Bóg zapłać za pomoc w przeprowadzeniu Różańca do Granic.

Większość z nas w tych dniach znajdzie się na naszym parafialnym cmentarzu, aby porządkować groby naszych bliskich. Jest to wyraz nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Wśród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest: Msza św., modlitwa, Komunia święta i zyskiwanie odpustów. W kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

Rodzinom od numeru: 181 – 200 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i na zewnątrz kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 201 – 210. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Skubel i Pani Teresy Gałuszka.