ROZANIEC 17 DO SKLEPULachowice, dnia: 24. września 2017 Roku

Różaniec towarzyszył mi zawsze
w chwilach radości i doświadczenia.
Różaniec to modlitwa,
którą bardzo ukochałem.

Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii.

Jutro przypada wspomnienie – bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
W środę –  św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
W czwartek – św. Wacława, męczennika.
W piątek – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
W sobotę – św. Hieronima, prezbitera i doktora kościoła.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy świętej i w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będziemy odprawiać o godzinie 17:30,  a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 18:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy  o wspólne odmawianie różańca w domach.  Prosimy dzieci i młodzież, Róże Różańcowe a także Grupy Parafialne o prowadzenie Różańca w kościele według ustalonego harmonogramu, który jest wywieszony przy ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii. Dzieci otrzymają plansze na których będą odnotowywać swój udział w nabożeństwach.

W tym roku szkolnym w naszej parafii przystąpią do bierzmowania uczniowie z klasy II – III gimnazjum. Pierwsze spotkanie, odbędzie się w pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 16:00. Msza Święta o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne na którym kandydaci do bierzmowania otrzymają indeksy, w których będą odnotowywać swoje zaangażowanie w życie Kościoła,spowiedzi, Mszach Świętych i nabożeństwach.

Poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klasy III – przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w środę o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie informacyjne dla rodziców.

Rodzinom od numeru: 121 - 140 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 141 - 160. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Julii Pająk i Pani Marii Kot.

Naszemu parafialnemu Zespołowi CARITAS – „Otwarte Serca”, składamy serdeczne Bóg zapłać za wkład pracy w pozyskanie i rozdysponowanie żywności pozyskanej z Krakowskiej Caritas dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii a Firmie Sużyw z Suchej Beskidzkiej za bezpłatne przywiezienie tej żywności z Krakowa do Lachowic. Bóg zapłać.