07Z007Lachowice, dnia: 17.09.2017 Roku

Błogosław, Boże, rolnika dłoni
Nie dopuść nigdy nań głodu.
W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki. Dziękczynienie za plony łączy się ze Mszą świętą, gdyż Eucharystia jest najlepszym dziękczynieniem za zbiory i owoce pracy ludzkiej. Dziękujemy dziś Ojcu Niebieskiemu za tegoroczne żniwa, zbiory z naszych pól, ogrodów i sadów. Módlmy się w intencji naszych rolników o błogosławieństwo Boże w rolniczym trudzie.

Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu dożynek. Wszystkim obecnym na dzisiejszej uroczystości: Parafianom i gościom składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za obecność i wspólną modlitwę. W naszych modlitwach w te dni prośmy również o dobrą pogodę dla pracujących na roli,  aby mogli kontynuować zbiory.

W naszej ojczyźnie obchodzimy dziś także Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takie jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.

Jutro – przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.
W czwartek – Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
W piątek – Błogosławionej Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.
W sobotę – Świętego ojca Pio.

W piątek o godz. 6:15 – zbiórka przy OSP wszystkich uczestników pielgrzymki do Częstochowy, Lichenia, Niepokalanowa i Warszawy. Prosimy do środy podać w zakrystii dane do ubezpieczenia: imię i nazwisko, adres oraz PESEL.

Ks. Proboszcz z Huciska dziękuję za zebrane ofiary w kwocie 4.700 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w poprzednim czasie podjęli trud nocnej warty przy naszym kościele. W tym czasie zainstalowano monitoring złożony z kilkunastu cyfrowych kamer bardzo wysokiej jakości. Udało się również uruchomić jeszcze dwa dodatkowe systemy zabezpieczające kościół, cmentarz i parkingi. Dzięki temu nasz kościół jest całodobowo monitorowany przez trzy niezależnie działające od siebie systemy ochronne i nie ma potrzeby dalszego pełnienia nocnych wart. W związku z działaniem monitoringu wokół kościoła, parkingów i cmentarza, prosimy wszystkich parafian czy przyjezdnych, aby w godzinach nocnych od 21:00 do 6:00 unikali przebywania w obrębie kościoła czy cmentarza, ponieważ przekroczenie tak zwanej strefy ruchu uruchomi wszystkie systemy alarmowe i spowoduje przybycie na miejsce służb monitorujących, które podejmą działania adekwatne do sytuacji. Dodatkowo również na miejscu w Lachowicach będą osoby, które na bieżąco będą śledzić sygnał z kamer, którego obraz całodobowo jest bardzo wyrazisty. Będą te osoby otrzymywać drogą radiową powiadomienia o przekroczeniu strefy ochronnej wokół kościoła. Mamy nadzieję, że monitoring i systemy ochronne zadziałają odstraszająco na wszelkich intruzów. Liczymy na zrozumienie i przestrzeganie zakazu wstępu na teren kościoła i cmentarza  w wyznaczonych godzinach. Ufamy że przy naszym kościele o każdej porze dnia będzie spokojnie i bezpiecznie.

Parafialny Zespól Caritas informuje, że rozpoczyna dystrybucję żywności. Wydawanie tej żywności odbędzie się w poniedziałek  18 września 2017 w Domu Katolickim w godzinach od 14:00 do 17:00. Wszystkich zakwalifikowanych do tego PROGRAMU serdeczne zapraszamy. Wymagany jest dowód osobisty.

We wtorek o godz. 17:00 w kościele odbędzie się zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.  Natomiast w  środę od godz. 17:00 odbędzie się zbiórka kandydatów na ministrantów, chłopców z klasy III – IV. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy a rodziców gorąco prosimy o zachęcenie swoich dzieci do służby przy ołtarzu.

Rodzinom od numeru: 101 – 120 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz na zewnątrz kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 121 – 140.

Uprzejmie informujemy, że troska o czystość naszej świątyni leży w interesie wszystkich parafian, a nie tylko poszczególnych mieszkańców. Spośród 20 wyznaczonych numerów w ostatnim czasie przychodzi zaledwie 3-5 osób, a pracy zarówno wewnątrz jak i wokół naszej świątyni jest bardzo dużo. Dbajmy wspólnie i solidarnie o czystość i porządek w tym naszym zabytkowym kościele.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Agaty Zyzańskiej i Pani Zofii Barzyckiej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.