10Z055Lachowice, dnia: 3. września 2017 roku

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach,
gdzie ludzie cierpią i konają...na miejscach,
gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.

W naszej parafii gościmy dziś księdza proboszcza z Huciska, który nam głosi Słowo Boże. A ofiary złożone na tacę są przeznaczone na rozbudowę kościoła parafialnego w Hucisku.

W piątek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej o godz. 18:00, błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu.

Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny.
Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy Bożego błogosławieństwa.

W tym tygodniu przypada:
• W sobotę - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

Informujemy wszystkich parafian, że w niedzielę 17 września na Mszy Świętej o godz. 10:15 i w Kaplicy na Kralach o godz. 9:00 - będziemy przeżywać Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom spośród rodzin do nr. 120, które podjęły trud nocnej warty przy kościele w minionym tygodniu. Prosimy kolejne rodziny o dalsze pełnienie tej warty przy naszej świątyni, ponieważ nadal trwają prace końcowe przy instalacji kilku systemów monitorujących i zabezpieczających kościół. Jeśli prace zostaną ukończone i system będzie już funkcjonował zakończymy tym samym warty.

Rodzinom od numeru: 61 - 80 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 81 - 100. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec kościele Róże: Pani Józefy Młyńskiej i Pana antoniego Dyducha.

Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
Dziś o godz. 13:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej zebranie wiejskie.