im 1 242Lachowice, dnia: 13 sierpnia 2017

Tu, na Jasnej Górze, gdzie mieszka Królowa Polski,
w jakiś sposób zawsze byliśmy wolni.
O Jasną Górę też opierała się nadzieja narodu oraz wytrwałe
dążenie do odzyskania niepodległości,
wyrażane w tych słowach: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!”.

Serdecznie zapraszamy dziś na godzinę 18:00 na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej z różańcami i z lampionami dobrze zabezpieczonymi przed kapaniem.

Jutro przypada wspomnienie – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w miesiącach wakacyjnych. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W środę – Święty, Stefan Węgierski, król.
• W czwartek – Święty Jacek, prezbiter.
• W sobotę – Święty Jan Eudes,  prezbiter.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

W sobotę 27 sierpnia br. odbędzie się XLV Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 10:30 Msza święta. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. Bliższe informacje oraz zapisy na pielgrzymkę do 20 sierpnia w zakrystii. Szczególnie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce: ministrantów, lektorów, schole oraz grupę apostolską.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom spośród rodzin do nr. 70, które podjęły trud nocnej warty przy kościele w minionym tygodniu. Prosimy kolejne rodziny o dalsze pełnienie warty przy naszej świątyni.

Rodzinom od numeru: 1 – 20 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 21 – 40. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłego w minionym tygodniu † ś.p. Kazimierza Juszczaka lat 64 z Lachowic Dolnych w polecamy nieskończonemu Miłosierdziu Boga. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.