04063Lachowice, dnia: 9. lipca 2017 roku

Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba,
zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek.
Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku.
A wszystko to świadczy o miłości Stwórcy,
o ożywczej mocy Jego Ducha i o odkupieniu,
którego Syn dokonał dla człowieka i dla świata.
Jan Paweł II.

Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, w czwartek na godz. 18:00 na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z różańcami i lampionami. Intencje można składać w zakrystii.

W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy.

We wtorek, w liturgii wspominamy świętego Benedykta.
W środę, św. Brunona.
W sobotę, św. Bonawentury.

Ks. Abp. Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski bardzo serdecznie zaprasza poszczególne dekanaty na modlitewne spotkania do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie w ramach „Archidiecezjalnego nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II”. Nasza parafia otrzymała takie zaproszenie na dzień 22 lipca. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 17:00. Po Eucharystii tradycyjnie wyruszy Procesja światła z relikwiami św. Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli. Koszt przejazdu ok. 25 zł.

Rodzinom od numeru: 321 - 340 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 341 - 360. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczewskiej i Pana Jerzego Gwiżdża.

Po raz kolejny bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w godzinach nocnych pełnili wartę przy naszym kościele. Naszym wspólnym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszej pięknej świątyni, która niestety w ostatnim czasie narażona jest na podpalenie. Z pewnością nie darowalibyśmy sobie, gdyby coś takiego się stało. Musimy więc uczynić wszystko, aby do tego nie doszło. W związku z tym że nie ma już ochotników w kolejnych dniach, krzyż wartowniczy będzie przekazywany od nr 1 do kolejnych domów. Wartę pełnią codziennie dwie kolejne rodziny, w sumie dwie osoby. Bardzo prosimy o solidarne i odpowiedzialne pełnienie warty mającej zapewnić bezpieczeństwo naszemu kościołowi parafialnemu.

Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć, dzieciom, młodzieży na czas wakacji, wszystkim przebywającym na urlopach życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.

W związku z modernizacją linii kolejowej relacji Sucha – Żywiec, Zarząd Kolei, prosi mieszkańców Lachowic o zgłaszanie w ciągu najbliższego tygodnia, wszystkich linii wodociągowych przechodzących przez pas kolei, do Urzędu Gminy w Stryszawie pokój nr. 1. W tym momencie istnieje możliwość zalegalizowania przeprowadzonych w/w wodociągów. A w przypadku braku ich zgłoszenia, podczas prowadzonych prac istnieje możliwość nieumyślnego uszkodzenia przebiegającej linii wodociągowej.W przypadku uszkodzenia wodociągu, kolej nie będzie zobowiązana do ich naprawy.