11Z021Lachowice, dnia: 25. czerwca 2017 roku

Módlmy się, aby wiara Piotra i Pawła
umacniała nasze wspólne świadectwo i sprawiła,
że będziemy gotowi - w razie potrzeby
nawet na męczeństwo.

W czwartek 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust. Msze Święte będą o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Uroczysta suma odpustowa będzie o godzinie: 11:00. W kaplicy na Kralach o godz. 17:00.

Na procesję prosimy o przystrojenie feretronów. Dzieci z klasy trzeciej i czwartej niech przyjdą na procesję w strojach liturgicznych. Zapraszamy Poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców dzwoniących na cześć Pana Jezusa. Niech ten dzień odpustu, będzie świętem całej naszej wspólnoty parafialnej.

Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

Informujemy, wszystkich parafian, że w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu nie będzie w niedziele Mszy Świętej o godzinie: 11:45.

Po raz kolejny bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy w tym tygodniu w godzinach nocnych pełnili wartę przy naszym kościele. Nadal prosimy o zgłaszanie się w celu pełnienia warty w kolejnych dniach.

Rodzinom od numeru: 281 - 300 składamy serdecznie Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 301 - 320. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Barzyckiej i Pana Janusza Zyzańskiego.

Dziś po każdej Mszy Świętej, zbiórka do puszek na kosztowne leczenie 9 letniego Mateuszka z Libiąża. Mateusz choruje na autyzm całkowicie zamknięty. Dziecko nie reaguje i nie mówi. Rodzice dziecka, serdecznie dziękują za każdy gest dobroci.

Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie w tym tygodniu polecamy Gościa Niedzielnego w którym znajduje się artykuł opisujący historię naszego kościoła oraz czasy obecna i duże zaangażowanie mieszkańców o dbałość, wygląd i bezpieczeństwo naszej świątyni.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Zygmunt Kubieniec lat 74 z Osiedla Kapałowy Potok. A we wtorek o godz. 15:00 w kościele, odbędzie się pogrzeb † Marka Dyducha z Osiedla Gustofy. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.