08Z098Lachowice, dnia: 17. kwietnia 2017 roku

Z tego miejsca, gdzie zmartwychwstanie
zostało ogłoszone najpierw niewiastom, a później apostołom,
wzywam usilnie wszystkich członków Kościoła,
aby na nowo przyrzekli posłuszeństwo
Bożemu nakazowi niesienia Ewangelii aż po krańce ziemi.

Dziś - poniedziałek w oktawie Wielkanocy, uroczyście obchodzony w Polsce zarówno w świątyniach, jak i w naszych domach rodzinnych. Ufamy, że spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym przyczyni się do pogłębienia naszej więzi z Bogiem i członkami rodziny, w tym także z chorymi i osobami w podeszłym wieku.

Jak już zapowiedziano, dziś w kościołach całej Polski modlitewnie i materialnie wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Najbliższa niedziela to - zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia - obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie - ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 10:15 uczczenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Świętego Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 73. Tydzień Miłosierdzia.
W darze na Seminarium Duchowne, możemy składać ofiary pieniężne.
A składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby Caritas.

Rodzinom od numeru: 131 - 1600 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 161 - 170. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele w intencji o Miłosierdzie Boże dla całego świata Róże: Pani Marii Kot i Pana Jerzego Gwiżdża.

Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.

Nasza parafia została zaproszona do wzięcia udziału we Nowennie ku czci Św. Stanisława BM na Wawel w dniu: 1 maja na godz. 17:30. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli. Koszt przejazdu 30 zł.

W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Spotkanie pielgrzymów do Włoch na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę o godz. 6:30.
Po Mszy Świętej bezpośrednio wyjazd.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Ireneusz Kubieniec lat 62 z Osiedla Buczonka. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.