16-wielki-post-tridumLachowice, dnia: 26 - marca 2017 roku

Wielki Post jest drogą dynamicznej i twórczej refleksji,
która skłania do pokuty, aby ożywić wolę ewangelicznej służby;
jest drogą miłości, która otwiera dusze wiernych
na braci i zwraca ich ku Bogu.
Św. Jan Paweł II.

Dziś, czwarta niedziela Wielkiego Postu.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, oraz w drodze krzyżowej.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek.

Przypominamy, że w niedzielę 2 kwietnia po Mszy Św. wieczornej w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie pielgrzymów do Włoch.

Naszemu parafialnemu Zespołowi CARITAS – „Otwarte Serca”, składamy serdeczne Bóg zapłać za wkład pracy w pozyskanie i rozdysponowanie żywności pozyskanej z Krakowskiej Caritas dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii a Firmie Sużyw z Suchej Beskidzkiej za bezpłatne przywiezienie tej żywności z Krakowa do Lachowic. Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 101 – 110 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 111 – 120. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.