nr-89-wielki-post-wielkie-sa-twoje-grzechyLachowice, dnia: 12.03.2017 roku

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!
Będziecie szczęśliwi,
jeśli w każdej sytuacji dacie świadectwo,
że prawdziwie ten człowiek jest Synem Bożym!

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.

Informujemy wszystkich parafian, że od przyszłej niedzieli w naszej parafii odbędą się Wielkopostne Rekolekcje. Czas modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem, otwarcia się na Słowo Boże i łaskę Chrystusa. Prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i już dziś tak  zaplanować swoje  zajęcia, by w tych rekolekcjach uczestniczyć. Módlmy się gorąco w ciągu najbliższych dni o Boże błogosławieństwo w rekolekcjach dla księdza rekolekcjonisty i dla siebie, abyśmy wszyscy przez dobre ich odprawienie pojednali się z Bogiem i powrócili do źródeł i fundamentów życia chrześcijańskiego.

W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy

Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 16:15 i w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11:45, odprawiamy Drogę Krzyżową a w niedziele o godzinie 16:15 Gorzkie Żale. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach.

2 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie w Domu Katolickim przed pielgrzymką do Włoch. Na którym należy wpłacić pozostałą kwotę.

Parafialny Zespół Caritas informuje, że rozpoczyna świąteczną dystrybucję unijnej żywności. Informujemy, że wzrosła kwota dochodu uprawniająca do ubiegania się o korzystanie z pomocy żywnościowej, dla osób samotnych do 1.268,- zł. a w rodzinie do 1.028,- zł. Osoby, które ostatnio złożyły skierowania z GOPS w Stryszawie nie muszą ponownie ubiegać się o te skierowania. Dodatkowo o takie skierowania mogą ubiegać się wszyscy, których dochód nie przekracza powyższych kwot. Skierowania należy złożyć do dnia: 15 marca 2017 roku u Prezesa Parafialnego Zespołu Caritas Grzegorza Krawczyka. Późniejsze dostarczenie w/w zaświadczenia nie będzie brane pod uwagę. Po zebraniu wszystkich nowych zaświadczeń Parafialny Zespół Caritas z tymi zaświadczeniami dopiero może udać się po żywność do Caritasu w Krakowie. Dlatego tak ważny jest ten termin i zaświadczenie. Prosimy o przekazanie tej informacji w swoim środowisku osobom potrzebującym lub pomóc im w uzyskaniu takiego skierowania.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy świętej uczczenie relikwii.

Rodzinom od numeru: 81 – 90 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 91 – 100. W przyszła niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Józefa Żywczaka i Pana Kazimierza Sobańskiego.