w post138Lachowice, dnia: 26 luty 2017 roku

Nie bójcie się,
otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi
i Jego zbawczej władzy!

Dziś po zakończeniu Mszy św. o godz. 11:45 kontynuujemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Adoracja potrwa do 17:00 i zostanie zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze święte z obrzędem poświęcenia i posypania głów popiołem będą w środę o godzinie 7:00 – rano i o godzinie 17:00. W kaplicy na Kralach o godzinie 16:00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, co do ilości i co do jakości.

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź święta z racji pierwszego piątku od godz. 16:00.

W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza, polskiego królewicza.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będziemy przezywać od III Niedzieli Wielkiego Postu.

W piątek o godzinie 16:15 – odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale o godz. 16:15 – i tak będzie przez cały Wielki Post.

Za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 61 – 70 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.  W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 71 – 80.  W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Kubieniec i Pani Stanisławy Marcak.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.
Ofiary złożone za baranki zostaną przeznaczone na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym.

Ważnym miejscem w parafii jest cmentarz grzebalny – miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich zmarłych. Wymaga on szacunku, zachowania porządku i stałej troski. Dlatego bardzo prosimy, aby tak jak w ubiegłym roku w terminie poboru pierwszej raty podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości u sołtysa w wyznaczonych dniach: od 27 lutego do 7 marca 2017 roku w godzinach od 8:30 – do 15:00 złożyć dobrowolną ofiarę na utrzymanie porządku na parafialnym cmentarzu. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie cmentarza, wywóz śmieci. Koszt wywiezienia jednego kontenera śmieci to ok. 400 zł. W samym tylko listopadzie wywozimy 10 takich kontenerów. Prosimy zatem wszystkich, którzy mają groby bliskich zmarłych na naszym cmentarzu o zgodne z sumieniem – uregulowanie wyżej wspomnianych należności.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a wszystkim parafianom, gościom i solenizantom, życzymy zdrowia i łask Bożych.

We wtorek o godz. 12:00 w kościele, odbędzie się pogrzeb: ś.p. †  Józefa Dyducha lat 80 z Lachowic Górnych. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.