BC 014a 48cf80cf9b91fLachowice, dnia: 22. stycznia 2017 roku

Wejrzyj, łaskawa Pani, na ten lud,
który od wieków pozostawał wierny Tobie
i Synowi Twemu.
Wejrzyj na ten naród,
który zawsze pokładał nadzieję w Twojej
matczynej miłości.
Jan Paweł

W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU DOKOŃCZENIE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W PARAFII:
• Jutro – od godz. 9:00 – Mącznianka i dokończenie Mącznego.
• Wtorek – od godz. 9:00 – Od Państwa Głodów do Państwa Jędrzejaków i Kubasiaków.

W imieniu swoim, Księdza kanonika, Pana kościelnego oraz ministrantów wszystkim rodzinom za serdeczne przyjęcie i gościnną atmosferę, dobre słowo, składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za życzliwość wszystkim, którzy nas przyjmowali. Za wszystkie cenne uwagi dotyczące spraw parafialnych, duszpasterskich i gospodarczych składamy serdeczne Bóg zapłać. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencji Was wszystkich. Bóg zapłać też za ofiary składane przy okazji kolędy. Część tych ofiar przekazujemy do Kurii na cele ogólno kościelne, takie jak budownictwo sakralne, utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, czy pomoc księżom chorym i emerytowanym. Wszystkim za wszystko dziękujemy.

W TYM TYGODNIU PRZYPADA:
• W środę – święto nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.
• W czwartek  – wspomnienie Św. Tymoteusz i Tytusa.
• W piątek – wspomnienie  bł. Jerzego Matulewicza.
• W sobotę – wspomnienie Świętego Tomasza z Akwinu.

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Lachowic na Koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się dzisiaj w remizie OSP Lachowice o godz. 18.00.

Rodzinom od numeru: 1 – 20 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 21 – 30. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Julii Pająk i Pani Marii Kot.

Jutro o godz. 13:30 – w kościele, odbędzie się pogrzeb ś. p. † Mieczysława Dyducha lat 81 z Osiedla Mączne. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.