BN 013 48cf7f78d8518Lachowice, dnia: 15. stycznia 2017 Roku.

Wypłyń na głębię!
Zawierz Chrystusowi, pokonaj słabość i zniechęcenie,
i na nowo wypłyń na głębię!
Odkryj głębię własnego ducha.
Wniknij w głębię świata.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

We wtorek – świętego Antoniego, opata.
W środę – świętego Józefa Sebastiana Pelczara.
W sobotę – świętej Agnieszki.

W TYM TYGODNIU DOKOŃCZENIE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W PARAFII:
• W poniedziałek – od godz. 9:00 – Od Pani Hanusiak w stronę Leśniczówki, oraz Bogacze.
• Wtorek – od godz. 9:00 – Karówka i Lasiki do szkoły.
• W środę  – od godz. 9:00 – Od Państwa Banaś do Państwa Guzików.
• W poniedziałek – od godz. 9:00 – Mącznianka i dokończenie Mącznego.
• Wtorek – od godz. 9:00 – Od Państwa Głodów do Państwa Jędrzejaków i Kubasiaków.

W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

Rodzinom od numeru: 401 – 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 1 – 20. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Barzyckiej i Pana Janusza Zyzańskiego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

Informujemy, że 22 stycznia o godz. 15:00 w OSP Kurów, odbędzie się spotkanie z przewoźnikami dotyczące transportu busami na odcinku Lachowice Żywiec.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Adam Dudziak z Osiedla Bogacze.A jutro o godz. 11:30 w kościele odbędzie się pogrzeb † Marianny Chrząszcz z Osiedla Zawodzie Dolne. We wtorek o godz. 13:00 w kościele odbędzie się pogrzeb † Józefy Lalik z Lachowic Dolnych, a o godz. 14:30 † Honoraty Kral z Osiedla Krale. A w czwartek o godz. 12:30 w kościele odbędzie się pogrzeb † Andrzeja Biegun z Osiedla Leśniczówka. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.