im 1 128Lachowice, dnia: 8. stycznia 2016 roku.

Chrzest Chrystusa jest pierwszą tajemnicą światła
dla Maryi i dla całego Kościoła.
Niech będzie też światłem na drodze każdego chrześcijanina.

W dniu dzisiejszym przypada Święto Chrztu Pańskiego.
To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego.

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:
• Jutro - od godz. 9:00 - Banasie i w dół ponad tor kolejowy.
• We wtorek - od godz. 9:00 - Kubieńce Kapałowy Potok do Państwa Pępków.
• W środę - od godz. 9:00 - Podgronie i Zagródki.
• W czwartek - od godz. 9:00 - Od Państwa Adamków do Państwa Baców.
• W piątek - od godz. 9:00 - Od Państwa Majewskich do Państwa Bogaczów.
• W poniedziałek - od godz. 9:00 - Od Pani Hanusiak w stronę Leśniczówki, mostu kolejowego oraz Bogacze.

Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Grobu Św. Jana Pawła II do Włoch, Padwy, Wenecji, Asyżu i Loreto w dniach: od 22 – 29 kwietnia 2017 roku. Koszt pielgrzymki 1.600 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić 500 zł. zaliczki.

Rodzinom od numeru: 391 - 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 401 - 420. W przyszłym tygodniu odmówią Różaniec w kościele Róże: Barbary Wątroba i Pani Agaty Zyzańskiej.

Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom wszystkim życzymy zdrowia i łask Bożych. Niech trwają w nas owoce sakramentu Chrztu Świętego, bo przecież jesteśmy dziećmi umiłowanymi naszego Boga Ojca.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w  szczególności do nabywania nowego tygodnika pt. „Idziemy” w cenie 2 zł. Szczególnie polecamy grudniowy numer w którym znajdziemy kilka ciekawych artykułów o naszym nowym Metrop0olicie Arcybiskupie Marku Jędraszewskim.