p006sLACHOWICE, DNIA: 1. STYCZNIA 2017 ROKU

"Człowiek jest pielgrzymem całe swoje życie,
Pielgrzymem Absolutu,
podążając ku swemu celowi,
poszukując Boga"
Jan Paweł II.

W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona jest z inicjatywy papieża bł. Pawła VI jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.

Dziś także pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego.
Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. W kościołach święcona jest tego dnia kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2016) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary.

Tego dnia przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otoczymy misjonarzy i misjonarki, modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, może także z naszej Parafii(!), aby Dobra Nowina o zbawieniu przyniesiona przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Zebrane tego dnia ofiary na tacę są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Za ofiarność serdeczne Bóg zapłać.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda, według ustalonego planu:
• We wtorek od godz. 8:30 – Laliki i Mączne do Państwa Zaworów.
• We środę od godz. 8:30 – Gustofy, Zawodzie i Pierchałówka.
• W czwartek od godz. 8:30 – Rodziny w Rynku.
• W poniedziałek od godz. 8:30 – Banasie i w dół ponad tor kolejowy.

Rodzinom od numeru: 381 – 390 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 391 – 400. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Antoniego Dyducha i Pani Ireny Pająk.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej na plebanii, odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej. Prosimy wszystkich o przybycie.