im 1 376Lachowice, dnia: 18. grudnia 2016 roku.

Wcielony Bóg leży dzisiaj w żłobie,
a cały świat kontempluje Go w milczeniu.
Oby ludzkość dostrzegła w Nim swojego Zbawiciel

W sobotę – Wigilia i kolejne świąteczne dni. O godzinie: 24:00 w nocy Pasterka w kościele i w kaplicy na Kralach. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na utrzymanie Domów Samotnej Matki.

Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Spowiedź święta w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek, w godzinach: od 8:30 do 12:00 z krótką przerwą od godziny: 10:00 do 10:30 oraz po południu od godziny: 14:30 do 17:00 z przerwą od godziny: 16:00 do 16:30. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych, aby we wtorek przystąpili do sakramentu pokuty, a nie odkładali spowiedzi na niedzielę i na dni przedświąteczne. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przyjdą do spowiedzi świętej o godzinie: 14:30.

W naszej Parafii w przyszłym tygodniu rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.

W obecnej wizycie duszpasterskiej będzie brał udział Ksiądz, 2 ministrantów i tradycyjnie Pan Kościelny, gdyż kolęda jest jego wynagrodzeniem za całoroczną służbę w kościele.

W przyszłym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
• We wtorek od godziny 8:30 – Zagrody, Krale i Buczonka.
• W środę od godziny 8:30 – Mizioły, Kotliny i Wojtaszki oraz Karczówka do Państwa Wiechów.

Naszemu parafialnemu Zespołowi CARITAS – „Otwarte Serca”, składamy serdeczne Bóg zapłać za wkład pracy w pozyskanie i rozdysponowanie żywności pozyskanej z Krakowskiej Caritas dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii a Panu Stanisławowi Miśkowiec za bezpłatne przywiezienie tej żywności z Krakowa do Lachowic. Bóg zapłać.

Dyrektor, Nauczyciele i młodzież z Gimnazjum zapraszają mieszkańców Lachowic na przedstawienie: pt.  „Tradycyjna wigilia” w dniu: 21 grudnia tj. (w środę) na godz. 15:30 w budynku Gimnazjum.

Rodzinom od numeru: 351 – 360 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 361 – 380. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.