iiiiiLachowice, dnia: 6. listopada 2016 roku

Bóg jest Bogiem żywych,
nie umarłych.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

W tygodniu po Mszach świętych wieczornych wypominki listopadowe i modlitwy za zmarłych.

W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę.

W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 17:00 podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin. Z racji szczególnego charakteru tego dnia metropolita krakowski udzielił dyspensy od powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

Za tydzień w niedzielę 13. listopada, obchodzić będziemy już po raz ósmy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Tego dnia po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka do puszek dla prześladowanych chrześcijan w Iraku.

Rodzinom od numeru: 291 – 300 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 301 – 310. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczewskiej i Pana Jerzego Gwiżdża.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.