1 rozaniecLachowice, dnia: 16.10. 2016 roku.

Modlitwa jest niezbędna w życiu
osobistym i w apostolacie.
Nie może być autentycznego
świadectwa chrześcijańskiego bez modlitwy.
Ona jest źródłem natchnienia,
energii, odwagi w obliczu trudności i przeszkód,
Jest źródłem wytrwałości
i mocy podejmowania inicjatywy.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

We wtorek swoją modlitwą obejmujemy pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W środę – Błogosławiony Jerzy Popiełuszko, prezbiter.
• W czwartek – Święty Jan Kanty.
• W piątek – Błogosławiony Jakub Strzemię.
• W sobotę – Święty Jan Paweł II.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 17:30 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii.

Większość z nas w tych dniach znajdzie się na naszym parafialnym cmentarzu, aby porządkować groby naszych bliskich. Jest to wyraz nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Wśród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest: Msza św., modlitwa, Komunia święta i zyskiwanie odpustów. W kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

Rodzinom od numeru: 241 – 250 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i na zewnątrz kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 251 – 260. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Agaty Zyzańskiej.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na prośbę o ofiarę na pokrycie kosztów wymiany gontów na „sobotach”. Okazuje się, że wasza ofiarność jest ogromna. Widać jak cenicie swój piękny parafialny kościół i wiecie jak wielkiej wymaga on od nas wszystkich troski. Rozpoczęliśmy prace przy wymianie gontów własnymi siłami, ale wiadomo że przy kolejnych etapach musimy poszukać wsparcia innych. Z ofiar na tacę i złożonych w kancelarii zebraliśmy 8260 zł., co pozwoli na zapłacenie 1/3 kwoty jaką jesteśmy winni. Pozostałą kwotę ufamy, że złożymy w kolejnych miesiącach. Będzie to też okazja dla tych, którzy swojej „cegiełki” jeszcze nie dołożyli. Jeszcze raz za wielką waszą ofiarność, zrozumienie i wielki gest w stronę naszego kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: † Ś. p. Edward Kachel lat 78 z Lachowic Dolnych, oraz Ś. p. Jerzy Bargiel lat 63 z Osiedla Mączne. Módlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.