MB 028 48369c38107c8Lachowice, dnia: 2. października 2016 roku

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy: codziennie o godz. 17:30 a w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej.

W przyszłą niedzielę, 9 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wesprzemy, po każdej Mszy świętej Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych św. Jana Pawła II, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek od godz. 16:30

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• We wtorek święty Franciszek z Asyżu. Imieniny obchodzi papież Franciszek. Polecamy Go modlitwie wszystkich parafian.
• W środę - święta Faustyna Kowalska, dziewica. Po Mszy Świętej wieczornej odmówimy modlitwę przez przyczynę św. s. Faustyny i ucałujemy relikwię św. s. Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia.
• W czwartek - Święty Brunon, prezbiter.
• W piątek - Najświętsza Maria Panna Różańcowa.

Informujemy wszystkich parafian, że rozpoczęliśmy sukcesywnie w miarę możliwości wymianę gonów na naszym kościele. W chwili obecnej wymieniono już znaczą część gontów na oblamkach tzw. sobotach. Koszt całkowity tej wymiany gontów, która została już wykonana wynosi: 24.000 zł. W związku powyższym w przyszła niedzielę składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na spłatę tej inwestycji.

Rodzinom od nr 211 - 220 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr 221 - 240. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Marianny Chrząszcz i Pana Kazimierza Sobańskiego.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.