Lachowice, dnia: 3. lipca 2016 roku

2183" Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi. "

Dziś pierwsza lipcowa niedziela.
Po Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W środę, bł. Maria Teresa Ledóchowska.
• W piątek, św. Jan z dukli.

“Nowe życie w Chrystusie” – to hasło tegorocznej XXXVI  Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej” Z Jasnej Górki  na Jasną Górę”  w dniach od 6 - 11 sierpnia. Będzie to podziękowanie za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Nasza wspólnota suska wyruszy z Jasnej Górki w Ślemieniu. Zapisy do 30 lipca w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze.

Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

Rodzinom od numeru: 61 – 70 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 71 – 80. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.

W dniach 5-6 lipca 2016r. będziemy gościć w naszym dekanacie symbole  SDM - krzyż oraz ikonę. Powitanie symboli będzie w Krzeszowie 5 lipca o godz. 15.30, następnie o godz. 16.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa. O 19.30 w Ślemieniu na Jasnej Górce odbędzie się uroczysta Msza święta. Następnego dnia - 6 lipca o godz. 11.00 w Hucisku będziemy modlić się na różańcu. Zakończenie peregrynacji nastąpi w szpitalu w Suchej Beskidzkiej, gdzie o godz. 14.00 będzie adoracja, a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed godz. 16.00 symbole ŚDM zostaną przewiezione do dekanatu makowskiego. Gorąco zachęcamy, aby znaleźć w tych dniach czas na modlitwę przy symbolach, które peregrynują po świecie na prośbę świętego Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę  10 – lipca w naszej parafii o godz. 17:00 w ramach VIII Beskidzkiego Festiwalu muzyki organowej i kameralnej, odbędzie się koncert organowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.