1098lLachowice, dnia: 5. czerwca 2016 roku

Nie bójcie się,
otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi
i Jego zbawczej władzy!
Otwórzcie granice państw,
systemów ekonomicznych i politycznych,
szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju!
Nie bójcie się!

Dziś - dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce.

Dziś także pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Trwają nabożeństwa czerwcowe. Włączmy się do tej modlitwy wielbiącej Boże Serce.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W środę, - św. Jadwiga Królowa.
• W czwartek, - bł. Bogumił, biskup.
• W sobotę, - św. Barnaba, apostoł.

Wszystkim tym, którzy przyczynili się do pomalowania kapliczki na Kapałowym Potoku, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 21 - 30 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego świątyni.  W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła od numeru: 31 - 40.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Skubel i Pani Zofii Gałuszka.

W przyszła niedzielę po każdej Mszy świętej ogólnopolska zbiórka do puszek na budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: ś.p. † Jadwiga Gracjasz lat 94 z Osiedla Zagrody. A jutro o godz 11:30 w kościele odbędzie się pogrzeb ś.p. † Teresy Pochopień z osiedla Rynek. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.