plakat serce pana jezusa 0156Lachowice, dnia: 29. maja 2016 roku

"Tylko Chrystus może uciszyć lęk człowieka.
patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów!
On jest waszym nieodłącznym przyjacielem."

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych z procesją. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie na procesje Eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek, zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja i błogosławieństwo dzieci, oraz poświęcenie wianków i ziół.

W środę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy Świętej rannej lub wieczornej, według porządku Mszy Świętych.

W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta dla Kandydatów do bierzmowania w czwartek od godz. 17:00 dla dzieci i dorosłych w piątek od godz. 17:00.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Dziękujemy za przygotowanie procesji Bożego Ciała, składamy Bóg zapłać: parafianom, którzy budowali ołtarze, a także udekorowali okna swoich domów; asystom niosącym chorągwie, feretrony i baldachim, pocztom sztandarowym strażaków i górników, Paniom z Koła Gospodyń, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzwoniącym na dzwoneczkach i dzieciom w białych strojach oraz ich rodzicom, strażakom za zabezpieczenie trasy, Panu Kościelnemu, Pani Organistce oraz ministrantom i lektorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego obchodu tego święta oraz licznie w niej uczestniczyli.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a obowiązkowo młodzież z klas: II i III – gimnazjum i I – szkoły średniej, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na wspólną godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Grupa Apostolska w pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18:00.

Rodzinom od nr: 1 - 20 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr: 21 - 30.  W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Ireny Rawickiej.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Tadeusz Głód lat 84 z Lachowic dolnych. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.