12Z040LACHOWICE, DNIA 22 MAJA 2016

" Zagrody nasze widzieć przychodzi,
i jak się dzieciom Jego powodzi…”

Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Dziś w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

We wtorek, przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

W czwartek, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.
Msze święte będą o godzinie: 7:00 - 10:00 - 17:00 w kaplicy, i ostatnia Msza święta o  godzinie 18:00 z nabożeństwem majowym. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na drogę naszej wioski do czterech ołtarzy po Mszy świętej o godzinie 10:00. Wszystkie dzieci z klasy trzeciej przyjdą na procesję w strojach liturgicznych. Rodziców dzieci z klasy pierwszej i zerowej prosimy o przygotowanie ich do sypania kwiatów i dzwonienia. Strażaków z Parafii prosimy o zabezpieczenie drogi na czas procesji. Za pobożne uczestnictwo  w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.

Składka na Mszach świętych  w Boże Ciało przeznaczona będzie na budownictwo sakralne. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Informujemy, że podczas Oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą po Mszy świętej o godzinie 18:00. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

Dziś w kościele na Jasnej Górce o godzinie: 15:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji o opiekę Matki Najświętszej nad całą naszą parafią.

Dzisiejsza składka na Mszach świętych przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Informujemy, tych wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Krakowa szlakiem Papieskim, że wyjazd nastąpi w dniu: 28 maja tj. w najbliższą sobotę o godz. 7:30 z pod Domem Strażaka.

Rodzinom od numeru: 401 - 420 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru 1 - 20.W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Jerzego Gwiżdża i Pani Marii Adamczewskiej.

Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu. Modlitwą ogarniamy ostatnio zmarłych parafian.