nr-93-jan-pawel-ii-3Lachowice, dnia: 24 - kwietnia 2016 roku.

"Uzdrówcie rany przeszłości miłością.
Niech wspólne cierpienie
nie prowadzi do rozłamu,
ale niech spowoduje cud pojednania."

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie, Świętego Jerzego, męczennika.
Jutro – Święto Świętego Marka, Ewangelisty.
W piątek – Święto Świętej Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
W sobotę – Świętego Piusa V, papieża.

We wtorek i w piątek o godz. 16:30, spotkanie liturgiczne w kościele dla dzieci pierwszokomunijnych.
W piątek – rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Świętego Stanisława, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. W sobotę pierwsze nabożeństwo majowe z procesją.

Wszystkim tym, którzy w Tygodniu Miłosierdzia, złożyli ofiary pieniężne na Seminarium Duchowne a również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na dalsze leczenie Lenki Cholewy ze Stryszawy a w przyszła niedzielę zbiórka do puszek dla Ukrainy o którą apelował Papież Franciszek.

Panu Stanisławowi Muła i Panu Adamowi Juryta, składamy serdeczne Bóg zapłać, za bezpłatne położenie gontu na sobotach tzw. oblamkach, od strony ołtarza polowego, które uległy naturalnemu zniszczeniu i wymagały wymiany. Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 351 - 360 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 361 - 370.

Informujemy, że parafia organizuje pielgrzymkę do Krakowa szlakiem Papieskim z przewodnikiem w dniu: 28 maja. W programie zwiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Centrum Jana Pawła II, Wawel, Stare Miasto. Przejście przez Bramę Miłosierdzia. Cena przejazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.

W przyszłą niedzielę różaniec kościele odmówią Róże: Pani Józefy Młyńskiej i Pani Ireny Pająk.
Dziś o godz. 14:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, zebranie wiejskie.

Jutro o godz. 11:00 w kościele, odbędzie się pogrzeb ś.p. Stanisława  Brześkiewicza z Osiedla Zawodzie.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Wanda Dyduch lat 76 z osiedla Kapałowy Potok. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.