caloroczny 03Lachowice, dnia: 17 - kwietnia 2016 roku

W tym jakże szczególnym miesiącu,
biegnijmy do przydrożnych kapliczek,
klęknijmy w domu przed Jej Wizerunkiem,
pójdźmy wreszcie na nabożeństwo,
aby wyśpiewać Jej Litanie.
Św. Jan Paweł II

Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

Rodzinom od numeru: 341 - 350 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 351 - 360. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Marianny Chrząszcz i Pana Antoniego Dyducha.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli do wieczności, i ich rodziny.

W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka do puszek na kolejne operacje oraz dalsze leczenie i rehabilitację Lenki Cholewy ze Stryszawy.

Wójt Gminy Stryszawa oraz Sołtys Lachowic zapraszają mieszkańców Lachowic na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 24 kwietnia tj. w niedzielę o godz. 14:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.