23232Lachowice, dnia: 10 kwietnia 2016 roku

Naród ginie, gdy znieprawia swojego ducha
Naród rośnie, gdy duch jego
coraz bardziej się oczyszcza;
Tego żadne siły zewnętrzne
nie zdołają zniszczyć!

Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Biblia zawiera bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie:
W środę – św. Marcina I, papieża i męczennika.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 54. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

Dziś o godz. 17:00 w kościele – spotkanie powołaniowe z Ojcami Pijarami z Krakowa. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie, szczególnie młodzież naszej parafii.

W sobotę o godz. 19:00 - w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do  Medjugorie. Na spotkaniu należy dokonać wpłaty, zaliczki 500 zł.

Rodzinom od numeru: 331 – 340 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 341 – 350.  W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Józefa Żywczaka i Pana Kazimierza Sobańskiego.

W piątek o godz. 17:00 spotkanie liturgiczne w kościele dla dzieci pierwszokomunijnych. Po spotkaniu, informacje dla rodziców.