16-wielki-post-tridumLachowice, dnia: 6 - marca 2016 roku

Wielki Post jest drogą dynamicznej i twórczej refleksji,
która skłania do pokuty,
aby ożywić wolę ewangelicznej służby;
jest drogą miłości, która otwiera dusze wiernych
 na braci i zwraca ich ku Bogu.
Św. Jan Paweł II

Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu a zarazem pierwsza niedziela miesiąca marca.
Po Mszy świętej, adoracja Najświętszego sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, oraz w drodze krzyżowej.

We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

Rodzinom od numeru: 281 – 290 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 291 – 300.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Rawickiej i Pani Ireny Skubel.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lachowicach zawiadamia o możliwości złożenia wniosku o przyjęcie dziecka do Przedszkola w Lachowicach na rok szkolny 2016/2017. Wniosek należy złożyć do 31.03.2016 r.

Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.