w post128Lachowice, dnia: 28. lutego 2016 roku.

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!
Będziecie szczęśliwi,
jeśli w każdej sytuacji dacie świadectwo,
że prawdziwie ten człowiek jest Synem Bożym!

Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu.
Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16:15 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 oraz Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 16:15.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• W piątek – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16:00.

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a obowiązkowo młodzież z klas: II i III – gimnazjum i I – szkoły średniej, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na wspólną godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Grupa Apostolska w każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 17:00.

Serdecznie zachęcamy parafian o dobrej kondycji do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w dniu: 18 marca br. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej Mszą Świętą w kościele w godzinach wieczornych. Trasa Drogi Krzyżowej będzie polegała na pokonaniu w nocy ok. 35 km. z kościoła w Lachowicach do XIV stacji Drogi Krzyżowej na Golgocie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa przebiegać będzie drogami i szlakami górskimi. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca w zakrystii.

Rodzinom od numeru: 261 – 280 składamy serdecznie Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 281 - 290. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Marii Adamczowskiej i Pani Heleny Mikołajczyk.

Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo.