BN 013 48cf7f78d8518Lachowice, dnia: 17. stycznia 2016 Roku.

Wypłyń na głębię!
Zawierz Chrystusowi,
pokonaj słabość i zniechęcenie,
i na nowo wypłyń na głębię!
Odkryj głębię własnego ducha.
Wniknij w głębię świata.

Dziś w naszej archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie. W tygodniu o Jedność Chrześcijan można uzyskać odpust zupełny za podjęcie jakichś funkcji w jego celebracji i uczestnictwo w jego zakończeniu. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno!

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie – świętego Antoniego, opata.
We wtorek – świętego Józefa Sebastiana Pelczara.
W czwartek – świętej Agnieszki.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego w naszej parafii, które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. O godzinie 16:45 – Śpiew Suplikacji i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo 40 – godzinne to wielkie święto wspólnoty parafialnej, które jednoczy i zespala Najświętszy Sakrament. Przychodźmy chętnie adorować Pana Jezusa. Sam Pan Jezus do tego nas zachęca, gdy mówi: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu umieszczony jest w gablotce przy wejściu do kościoła.

W TYM TYGODNIU DOKOŃCZENIE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W PARAFII:
• W poniedziałek – od godz. 9:00 – Kubieńce Kapałowy Potok do Państwa Kachel i Stanik.
• Wtorek – od godz. 9:00 – Karówka i Lasiki do szkoły.

Rodzinom od numeru: 191 – 200 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 201 – 210. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Józefy Kapała i Pani Marii Chrząszcz.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Marian Szewczyk lat 77 z Osiedla Zagrody. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.