BN 012 48cf7c1205529Lachowice, dnia: 27. grudnia 2015 roku

Przygotujmy Chrystusowi
miejsce w naszym sercu.

Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

W dniu dzisiejszym, przypada św. Świętego Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszy Świętej wieczornej błogosławieństwo i rozdawanie wina.

Jutro, przypada święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda.

Zbliżamy się do końca roku kalendarzowego 2015. W czwartek podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godzinie 17:00, podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

W piątek świętować będziemy Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wpatrzeni w Maryję - Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie w tym dniu hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny. Msza Święte, będą jak w każdą niedzielę. Składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II w Krakowskich Łagiewnikach.

Pierwszy dzień Nowego Roku to także pierwszy piątek miesiąca. Nie będzie jednak comiesięcznych odwiedzin naszych starszych i chorych parafian z Komunią Świętą.

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a obowiązkowo młodzież z klas: II i III - gimnazjum i I - szkoły średniej, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na wspólną godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Grupa Apostolska w każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 17:00. W związku z tym, że w przyszłym roku we wrześniu parafia będzie przeżywała wizytację kanoniczną połączymy tę uroczystość z udzieleniem młodzieży tych klas sakramentu bierzmowania.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda, według ustalonego planu:
• Jutro od godz. 8:30 – Zagrody, Krale i Buczonka.
• We wtorek od godz. 8:30 – Mizioły, Kotliny i Wojtaszki oraz Karczówka do Państwa Wiechów.
• W środę od godz. 8:30 – Chrząszcze, poza wodzie w stronę tartaku do Państwa Kachlów.
• W sobotę od godz. 8:30 – Od Pani Hanusiak w stronę Leśniczówki, mostu kolejowego oraz Bogacze.

Rodzinom od numeru: 161 - 170 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 171 - 180. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Stanisławy Marcak i Pani Janiny Kubieniec.

Państwu Bałazy i Guzik z Lachowic, składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarowanie do naszej świątyni choinek na dekorację świąteczną  a Panu Władysławowi Kubieniec za ich przywiezienie. Wszystkim zaś którzy pracowali przy dekoracji zwłaszcza Panu Czesławowi Młyńskiemu składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Kazimierz Krupka lat 70 z osiedla Krale. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.