im 1 376Lachowice, dnia: 20. grudnia 2015 roku.

Wcielony Bóg leży dzisiaj w żłobie,
a cały świat kontempluje Go w milczeniu.
Oby ludzkość dostrzegła w Nim swojego Zbawiciel

W czwartek – Wigilia i kolejne świąteczne dni. O godzinie: 24:00 w nocy Pasterka w kościele i w kaplicy na Kralach. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na utrzymanie Domów Samotnej Matki.

Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę.

W sobotę Święto Święte Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 10:15 – błogosławieństwo owsa. Składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Po Mszy Świętej o godz. 10:15 – błogosławieństwo małych dzieci. A po Mszy Świeżej wieczornej o godz. 17:00 z racji przypadającego w tym dniu świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa błogosławieństwo i rozdawanie wina.

W naszej Parafii w przyszłym tygodniu rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.

W obecnej wizycie duszpasterskiej będzie brał udział Ksiądz, 2 ministrantów i tradycyjnie Pan Kościelny, gdyż kolęda jest jego jedynym wynagrodzeniem za całoroczną służbę w kościele.

W przyszłym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
• W poniedziałek od godziny 8:30 – Zagrody, Krale i Buczonka.
• We wtorek od godziny 8:30 – Mizioły, Kotliny i Wojtaszki oraz Karczówka do Państwa Wiechów.

Rodzinom od numeru: 141 – 160 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 161 – 170. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.

Dyrektor Gimnazjum nr. 2 w Lachowicach, serdecznie zaprasza do OSP Lachowice w dniu: 22 grudnia tj. (wtorek) na godz. 10:00 wszystkich mieszkańców Lachowic do obejrzenia spektaklu o Bożym Narodzeniu, przygotowanego przez uczniów Gimnazjum, którzy reprezentują teatr „Maska” działający przy Gimnazjum w Lachowicach.