adwent 18Lachowice, dnia: 13. grudnia 2015 roku.

Adwentu jest to czas wielkiego oczekiwania
na Chrystusa, na Jego narodzenie,
na Jego wejście do naszego codziennego życia.

Dziś otwarcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Ojciec Święty Franciszek powiedział: „To jest czas miłosierdzia. Ważnym jest, aby wierni świeccy żyli nim i zanieśli je do różnych środowisk społecznych”. Papież, kładzie w centrum uwagi, Boga miłosiernego, który wzywa wszystkich, aby powrócili do Niego. Niech Jubileusz Miłosierdzia przyniesie wszystkim dobroć i czułość Pana Boga!

Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu – zwaną Niedzielą Radości, źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan, a także zbliżające się Święta. Pan jest coraz bliżej. Czy w naszych sercach znajdzie odpowiednie miejsce, w którym mógłby się narodzić? Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź.

Spowiedź święta w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę, w godzinach: od 8:30 do 12:00 z krótką przerwą od godziny: 10:00 do 10:30 oraz po południu od godziny: 14:30 do 17:00 z przerwą od godziny: 16:00 do 16:30. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych, aby we środę przystąpili do sakramentu pokuty, a nie odkładali spowiedzi na niedzielę i na dni przedświąteczne. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przyjdą do spowiedzi świętej o godzinie: 14:30.

Do świąt Bożego Narodzenia jest coraz bliżej. Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód. W naszej polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się w Wigilię opłatkiem, które możemy nabyć w zakrystii.

Osoby chore lub starsze, które nie mogą wychodzić z domu, mogą przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. w swoim domu we wtorek od godz. 9:00. Wszystkich chorych i osoby starsze prosimy dziś zgłosić w zakrystii.

Trzeci tydzień adwentu poświęcamy rodzinom chrześcijańskim. Zachęcamy więc do gorącej modlitwy za nasze rodziny, aby były Bogiem silne, ostoją wiary, tradycji chrześcijańskiej i patriotycznej. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

W tym tygodniu patronuje nam:
• Jutro - św. Jan od Krzyża.

Maryja biegła z pośpiechem, by nieść pomoc swojej krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi. Caritas naszej parafii przygotowuje świąteczne paczki dla ubogich – wspomóżmy to dzieło. Dziś po każdej Mszy Świętej, można ich wesprzeć materialnie wrzucając ofiary do puszek.

W czwartek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia.
Po Mszy Świętej o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Rodzinom od nr. 131 – 140 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożona ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr. 141 – 160. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Skubel i Pani Zofii Gąłuszka.

PZU informuje, że składkę za obowiązkowe ubezpieczenie budynków i OC rolników, odbierać będzie Sołtys od 27 do 29 stycznia 2016 roku tj. od środy do piątku w godzinach od 8:30 do 15:00. Należy zabrać ze sobą druki dostarczone pocztą.