7-adwentLachowice, dnia: 6. grudnia 2015 roku

Maryja pełna łaski, Dziewica Niepokalana,
przez całe życie
pozostawała całkowicie otwarta na Boga,
w doskonałej zgodzie z Jego wolą,
także w momentach
trudnych, z których najtrudniejsze były te,
które przeżyła na Kalwarii,
u stup krzyża.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą o godz. 7:00, 10:15, 17:00. W kaplicy na Kralach o godz. 16:00.

Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy. Nie pozwólmy, by religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami
w marketach.

Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w kościele codziennie o godz. 17:00.

W tym tygodniu patronuje nam:
• Jutro - św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

W zakrystii są do nabycia świece Caritas oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pieniądze z ofiar za opłatki, będą stanowiły wynagrodzenie dla Pani Organistki za całoroczny trud pracy.

Dziś po Mszy Świętej o godz. 11:45 spotkanie ze Świętym Mikołajem. Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim.

Parafialny Zespół Caritas w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej przeprowadzi zbiórkę do puszek na zakup świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii. Pamiętajmy o słowach, które wypowiedział św. Jan Paweł II: Drodzy bracia i siostry! "Krzyk i wołanie biednych" domaga się od nas konkretnej i wielkodusznej odpowiedzi. Domaga się gotowości służenia bliźniemu.

Rodzinom od numeru: 121 - 130 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 131 - 140. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Heleny Mikołajczyk i Pani Ireny Rawickiej.

Kustosz Sanktuarium, w imieniu Księdza Kardynała, serdecznie zaprasza na uroczystość inaugurującą Rok Święty, połączoną z otwarciem Bramy Miłosierdzia. Uroczysta Liturgia pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego zostanie odprawiona w sobotę 12 grudnia 2015 r. o godz. 17.00.

Wszystkim obchodzącym imieniny, urodziny bądź ważne uroczystości składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, obfitości łask, opieki Matki Bożej i życzliwości ludzi.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Marian Kubieniec lat 81 z Osiedla Banasie. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.