adwent 04Lachowice, dnia: 29 listopada 2015 Roku

„Pan jest blisko, radujmy się…”

Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.  Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, medytacji, pokuty, modlitwy, umartwienia i wyrzeczenia. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godzinie: 17:00, ze specjalną oprawą liturgiczną zwłaszcza dla dzieci. Na pierwszych roratach dzieci otrzymają specjalne materiały roratnie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•Jutro – św. Andrzej Apostoł.
•W czwartek – św. Franciszek Ksawery, prezbiter i jezuita.

W piątek, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie świętej Barbary o godzinie: 11:00 będziemy polecać Bożej opatrzności wszystkich naszych górników oraz emerytów i rencistów z naszej parafii i ich rodzin. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich wykonujących ten ciężki zawód.

W niedzielę 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. W naszym kościele parafialnym, odbędzie się spotkanie ze świętym Mikołajem dla dzieci z naszej parafii, wszystkich ministrantów i lektorów. Zapraszamy 6 grudnia (w niedzielę) na Msze Świętą o godzinę: 11:45 a po Mszy Świętej na spotkanie z Mikołajem. Rodzice, którzy chcą pomóc świętemu, mogą zostawiać paczki
w zakrystii w niedzielę.

Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele w całej Polsce, odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta pierwszopiątkowa w piątek o godzinie: 15:30. Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

Każdy wie, że organista grający wcześniej w naszym kościele Pan Janusz, utrzymywany był z ofiar za opłatki na stół wigilijny oraz ofiar z kolędy a także będąc emerytem nie trzeba było płacić dla niego składek na ZUS. Zbliża się czas świąteczny więc nadchodzi pora by zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. Od tego roku pieniądze z ofiar za opłatki, które prosimy nabywać w zakrystii, będą stanowiły wynagrodzenie dla Pani Organistki. Pani Organistka nie będzie również chodzić po kolędzie a zatem gorąco prosimy by te ofiary, które składaliście Panu Januszowi za opłatki i przy kolędzie złożyć teraz łącznie za opłatki w zakrystii. Z tych ofiar opłacimy pensje i składkę na ZUS Pani Organistki, gdyż jest Ona zatrudniona na umowę o pracę. Jeśli zależy nam by utrzymać w naszej parafii na stałe organistę to podejdźmy do tego wszyscy bardzo odpowiedzialnie i ze zrozumieniem doceniając talent, zaangażowanie  i wielkie serce, które wkłada Pani Organistka w śpiew i grę na organach w naszym kościele. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zostaną poświęcone Opłatki Wigilijne.

W zakrystii są do nabycia caritasowe świece, dzieło wigilijnej pomocy dla biednych dzieci. Świecę tę należy zapalić na Wigilijnym Stole jako znak Miłości wobec drugiego człowieka.

Ochotnicza Straż Pożarna w naszej parafii, jak co roku roznosi o tej porze do naszych domów kalendarze na rok 2016. Przyjmijmy te kalendarze życzliwie dziękując im w ten sposób za wszystkie interwencje pożarnicze w ciągu roku za poczucie bezpieczeństwa, za ochronę naszych domów i nas samych.

Rodzinom od numeru: 111 – 120 składamy serdeczny Bóg zapłać, za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 121 – 130. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczewskiej i Pana Jerzego Gwiżdża.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: † Kazimierz Kapała lat 58 z Osiedla Mączne. † Bogusława Kąkol lat 50 z Lachowic Dolnych. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.