MB 028 48369c38107c8Lachowice, dnia: 4. października 2015 roku

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!
Taka wspaniała modlitwa!
Wspaniała w jej prostocie i jej głębi”.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Imieniny obchodzi papież Franciszek oraz J.E.Ks. Kard. Franciszek Macharski. Polecamy ich modlitwie parafian.

W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy: codziennie o godz. 17:30 a w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej.

W przyszłą niedzielę, 11 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wesprzemy, po każdej Mszy świętej Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych św. Jana Pawła II, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W poniedziałek - święta Faustyna Kowalska, dziewica. Po Mszy Świętej wieczornej odmówimy modlitwę przez przyczynę św. s. Faustyny i ucałujemy relikwię św. s. Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia.
• We wtorek - Święty Brunon, prezbiter.
• W środę  - Najświętsza Maria Panna Różańcowa.
• W piątek - błogosławiony Wincenty Kadłubek, biskup.

W czwartek na Mszy Świętej wieczornej, poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klasy III. Po Mszy Świętej spotkanie rodziców dzieci pierwszo komunijnych.

Trwa Diecezjalna Sztafeta Modlitwy za Światowe Dni Młodzieży. Każdego dnia, w tej intencji, modli się inna parafia i w ten sposób kolejne dekanaty obejmą swoją modlitwą to wielkie dzieło. Modlitewna sztafeta ma zjednoczyć całą naszą diecezję. Niech Światowe Dni Młodzieży i czas przygotowań do nich, przyczynią się ożywienia życia duszpasterskiego w parafiach i zmobilizują nas wszystkich do podjęcia nowych zadań. W naszej parafii sztafetowa modlitwa w intencji ŚDM 2016 będzie 7 października 2015 r.

W ubiegłą niedzielę w naszej parafii, odbyły się wybory do Rady Parafialnej na lata 2015 - 2019. W skład Rady weszło 12 osób z wyboru i 4 osób z Urzędu. Do wyborów zgłoszonych zostało 30 kandydatów, spośród których parafianie wybrali 10 członków Rady Parafialnej którzy uzyskali najwięcej głosów a są to: Pani Henryka Kachel, Pani Teresa Matusik, Pani Kazimiera Kapała, Pan Jerzy Gwiżdż, Pani Maria Sobańska, Pan Stanisław Muła, Pan Stanisław Dyduch, Pani Stanisława Pająk, Pan Wojciech Sikora, Pani Ewa Dyduch, Pan Józef Pochopień, Pan Andrzej Stanik, Pan Sławomir Boczek, Pan Robert Sobański. Z urzędu: Ks. Kanonik Władysław Wąsik, Organistka Pani Katarzyna Stanik, Kościelny Pan Grzegorz Krawczyk, Katecheta Pan Mariusz Kubasiak.

Wszystkie osoby proszone są aby w nadchodzącym tygodniu zgłosiły się w godzinach kancelaryjnych do kancelarii w celu wyrażenia zgody na pozostanie członkiem Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

W tych dniach módlmy się w intencji tych naszych parafian, którzy w najbliższą sobotę 10. października udadzą się pielgrzymką samolotową do Ziemi Świętej. Zbiórka wszystkich uczestników pielgrzymki przy Domu Strażaka o godzinie 5:30 rano. Niech Miłosierny Chrystus wszystkim błogosławi.

Rodzinom od nr 391 - 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr 401 - 420. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Ludwika Sikora lat 83 z osiedla Zagrody. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.