07Z007Lachowice, dnia: 20.09.2015 Roku

Błogosław, Boże, rolnika dłoni
Nie dopuść nigdy nań głodu.
Gdy sieje, niech mu skowronek dzwoni
Gdy zbiera, użycz mu chłodu.
Błogosław ludziom, którzy Twą wolę
Spełnią w bratniej miłości.
Jasną im cisza opromień dolę:
Twój anioł niech u nich gości.
Nam budzicieli wielkich, o Panie,
Harfiarzy daj miłujących.
A kiedy naród zbudzoy powstanie,
Daj wodzów w naród wierzących!

Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takie jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•Jutro – Święty Mateusz, Apostoł i Ewangelista.
•We wtorek – Błogosławiona Bernardyna Maria Jabłońska, dziewica.
•W środę – Święty ojciec Pio.
•W piątek – Błogosławiony Władysław z Gielniowa.

Informujemy wszystkich parafian, że w przyszła niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10:15 i w Kaplicy na Kralach o godz. 9:00 – będziemy przeżywać Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki.

Duszpasterska wizja funkcjonowania Parafii w naszej Archidiecezji przewiduje istnienie Rady Duszpasterskiej. Ponieważ skończyła się kadencja dotychczasowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej – istnieje konieczność powołania nowych członków tej Rady w naszej Parafii.  Rada ta jest ciałem doradczym, pomagającym w prowadzeniu Parafii. Statut Rady przewiduje, iż część członków jest wybieranych przez wspólnotę parafialną.  Zwracam się z prośbą o wrzucenie w przyszłą niedzielę do skrzynki umieszczonej w drugiej części kościoła na stoliku przy gazetach  propozycji i kandydatur.

Członkiem Rady może być osoba praktykująca, dojrzale traktująca sprawy życia religijnego, dobrze prowadząca swoją rodzinę, szanowana i żyjąca w dobrych relacjach z sąsiadami.  Bardzo proszę o pomoc w wyłonieniu tego ważnego dla Parafii „Zespołu”. Na kartkach należy napisać imię i nazwisko oraz orientacyjny adres i krótką charakterystykę osoby (dlaczego ją wybieramy!).

Rodzinom od numeru: 371 – 380 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz na zewnątrz kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 381 – 390. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniak.

Już 26 września o godz. 17 w OSP Lachowice odbędzie się MUZYCZNA BIESIADA z Chórem "Jasień" oraz zespołem muzycznym "Big Bang Band". W trakcie imprezy rozdane zostaną śpiewniki by wspólnie muzykować!