im 1 242Lachowice, dnia: 16 sierpnia 2015

Tu, na Jasnej Górze, gdzie mieszka Królowa Polski,
w jakiś sposób zawsze byliśmy wolni.
O Jasną Górę też opierała się nadzieja narodu
oraz wytrwałe dążenie do odzyskania niepodległości,
wyrażane w tych słowach:
„Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!”.

Msze święte dziś jak w miesiącach wakacyjnych.
O godz. 17:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie – św. Stefana Węgierskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W poniedziałek – Święty, Jacek, prezbiter.
• W środę – Święty Jan Eudes, prezbiter.
• W czwartek – Święty Bernard.
• W piątek – Święty Pius X.
• W sobotę – Najświętsza Maria Panna Królowa.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

W sobotę 29 sierpnia br. odbędzie się XLIII Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 10:30 odprawiona będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Bliższe informacje oraz zapisy na pielgrzymkę do 23 sierpnia w zakrystii. Szczególnie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce: ministrantów, lektorów, schole oraz grupę apostolską.

Rodzinom od numeru: 321 – 330 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 331 – 340. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Agaty Zyzańskiej i Pani Julii Pająk.