im 1 238Lachowice, dnia: 9. sierpnia 2015 roku

Chociaż nie jestem wśród was na codzień,
jak bywało przez tyle lat dawniej -
to przecież noszę w sercu wielką troskę.
Wielką, ogromną troskę.
Jest to, moi drodzy, troska o was.
Właśnie dlatego,
że od was zależy jutrzejszy dzień.
Jan Paweł II.

Dziś - dziewiętnasta niedziela w ciągu roku.

- Jutro przypada wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
- We wtorek - wspomnienie św. Klary, dziewicy.
- W czwartek - przypada święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. W Kalwarii Zebrzydowskiej główne uroczystości odpustowe. Program odpustu wywieszony jest w gablocie.

W czwartek 13-go sierpnia o godzinie 18:00 serdecznie zapraszamy na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej z różańcami i z lampionami dobrze zabezpieczonymi przed kapaniem.

W piątek - przypada wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego. W archidiecezji krakowskiej św. Maksymilian jest także czczony jako patron Służby Liturgicznej.

W sobotę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą jak w niedzielę w miesiącach wakacyjnych. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. W tym dniu do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione po każdej Mszy świętej.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.

Rodzinom od numeru: 311 - 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 321 - 330. W przyszłą niedziele różaniec kościele odmówią Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Bolesław Hutniczak lat 71 z Osiedla Kapałowy Potok. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.