145366Lachowice, dnia: 12. lipca 2015 roku

Tu z wyjątkową mocą zdaje się
przemawiać błękit nieba,
zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek.
Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie
znajomo, po polsku.
A wszystko to świadczy o miłości Stwórcy,
o ożywczej mocy Jego Ducha i o odkupieniu,
którego Syn dokonał dla człowieka i dla świata.
Jan Paweł II.

Dziś, piętnasta niedzielę w ciągu roku.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, jutro na godz. 18:00 na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z różańcami i lampionami.

Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel - Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

W środę, 15 lipca, w liturgii wspominamy świętego Bonawentury.
W czwartek, 16 lipca, Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
W sobotę, 18 lipca, świętego Szymona z Lipnicy.

Dziś w naszej parafii o godz. 17:00 w ramach VII Beskidzkiego Festiwalu muzyki organowej i kameralnej, odbędzie się koncert organowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.

Rodzinom od numeru: 261 - 280 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 281 - 290. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Anny Baca i Pani Stanisławy Bałazy.

Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć, dzieciom, młodzieży na czas wakacji, wszystkim przebywającym na urlopach życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.