Lachowice, dnia: 25 - stycznia 2009 roku

Dzisiaj kończy się oktawa Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień. Dziś przypada święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła. Wspominając to święto, na pierwszym miejscu prosimy o łaskę Pana, aby również nas, chociaż trochę zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy, na co dzień. Jak święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• Jutro – św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, znani z listów Apostoła Narodów.
  • We wtorek – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), biskup, reformator zakonu Marianów.
  • W środę – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła.
  • W sobotę – św. Jan Bosco (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

Dobiegła końca Kolędowa Wizyta Duszpasterska Rodzin w naszej Parafii.
Wszystkim rodzinom za serdeczne przyjęcie i gościnną atmosferę składamy serdeczne Bóg zapłać.
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Zgodnie z dekretem ks. kard. 25 % tj. ¼ ofiar otrzymanych w czasie kolędy składamy w Kurii Metropolitalnej na budownictwo sakralne i inne inicjatywy ogólno – kościelne. Oby ta wizyta duszpasterska przyczyniła się do pogłębienia życia religijnego i jeszcze w większym stopniu jednoczyła nas wszystkich w prawdzie, świętości, miłości i pokoju.
Rodzinom od Nr 301 – 310 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz,za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Nr 311 – 320.
W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże:
Pani Ireny Pająk i Pani Marii Ćwiertnia.
W najbliższą sobotę, po Mszy Świętej wieczornej na plebanii, odbędzie się opłatkowe spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Serdeczni prosimy wszystkich o przybycie.