plakat serce pana jezusa 0156LACHOWICE, DNIA: 17 MAJA 2015 ROKU

Czcić Serce Chrystusa oznacza
zwrócić się ku głębinom wnętrza
Osoby Zbawiciela owemu wnętrzu,
które Biblia utożsamia
właśnie z Jego Sercem,
siedzibą miłości,
która odkupiła świat.

Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest Jego wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian - dorosłych, młodzież i dzieci do licznego uczestniczenia w nabożeństwach majowych.

W tym tygodniu przypada:
• W Poniedziałek – św. Jana I, papieża i męczennika.
• W środę – św. Bernardyny ze Sieny, prezbitera.
• W czwartek – św. Jana Nepomucena.

Dzisiejsza składka na Mszach świętych przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie.

Rodzinom od numeru: 181 – 190 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 191 – 200.

W przyszła niedzielę różaniec w kościele odmówią: Róże Pani Barbary Wątroba i Pani Agaty Zyzańskiej.

Informujemy wszystkich parafian, że w przyszła niedzielę 24 maja w kościele na Jasnej Górce o godzinie: 14:00 zostanie odprawiona Msza święta  w intencji o opiekę Matki Najświętszej nad całą naszą parafią.

Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wszelkich łask od Chrystusa Miłosiernego oraz opieki Matki Bożej.