06210Lachowice, dnia: 10 – maja 2015 roku

„Zaświtał blaskiem promiennym
Przez wszystkich dzień upragniony,
Bo Chrystus, świata nadzieja,
Wstępuje w niebo wysokie”.

W naszej Wspólnocie Parafialnej przeżywamy dziś radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej. Módlmy się za te dzieci i za ich rodziców, aby przez całe życie wytrwały w wierności Chrystusowi i były Apostołami Eucharystii.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu. Oprócz Eucharystii sprawowanej w kościele udamy się procesyjnie o godzinie 17:30 - do krzyża i tam będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i siły dla ciężko pracujących.

Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian - dorosłych, młodzież i dzieci do licznego uczestniczenia w nabożeństwach majowych. Każdego dnia gromadzimy się na Nabożeństwach Majowych, by poprzez modlitwę Litanią Loretańską nieść nasze dziękczynienie, przebłaganie i prośby do Dobrego Boga przez ręce Maryi.

W tym tygodniu przypada:

• W czwartek - święto św. Macieja, Apostoła.
  • W sobotę - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

We środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we środę na pierwsze w tym roku uroczystości fatimskie. Rozpoczęcie o godzinie 18:00 - Mszą Świętą, następnie modlitwy fatimskie, różaniec pokutny i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie młodzież i dzieci. Na procesję prosimy przynieść świece dobrze zabezpieczone przed kapaniem. Na stoliku przy gazetach można kupić świece z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej z osłonkami przed wiatrem i kapaniem. Intencje na tę Mszę świętą prosimy składać w zakrystii. Składka na Mszy Świętej tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej o godz. 17:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy świętej uczczenie relikwii.

Z przykrością informujemy, że parafialna pielgrzymka do Rzymu planowana w czerwcu tego roku nie odbędzie się z powodu małej ilości chętnych na ten wyjazd.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu dziś po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych.

Rodzinom z od numeru: 161 - 180 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 181 - 190.  W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Józefy Młyńskiej i Pani Ireny Pająk.