23232Lachowice, dnia: 19 kwietnia 2015 roku

Naród ginie,
Gdy znieprawia swojego ducha
Naród rośnie,
Gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza;
Tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć!

Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Biblia zawiera bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
W piątek – wspomnienie św. Jerzego Męczennika.
W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty.

Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 53. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

Rodzinom od numeru: 121 – 130 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 131 – 140.

W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Stanisława Żywczaka.

W związku z udziałem Gminy Stryszawa w konkursie „Podwórko Nivea” Wójt Gminy Stryszawa prosi wszystkich mieszkańców o poparcie projektu budowy Placu Zabaw przy budynku Przedszkole Samorządowego w Stryszawie Dolnej. Wsparcia można udzielić poprzez oddanie głosu w konkursie internetowym. Szczegółowe informacje o konkursie znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Gminy Stryszawa.

W przyszła niedzielę 26 kwietnia o godz. 16:30 w Parafii Św. Anny w Stryszawie Górnej, odbędzie się koncert charytatywny organowo – kameralny dla Lenki Cholewy.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Stanisława Iciek lat 83 z Osiedla Gustofy. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.