JezuMilosierdziaLachowice, dnia: 12 kwietnia 2015 roku

„W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój,
a człowiek szczęście,
Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

Dziś po Mszy świętej o godzinie 10:15 uczczenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i  relikwii Świętego Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny oraz zawierzenie świata Miłosierdziu Bożemu.

Zapraszamy dziś do Kościoła na godzinę 15:00 do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia. Będziemy wypraszać Boże Miłosierdzie dla każdego potrzebującego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody.

Włączmy się w szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego w naszej rodzinie, wspólnocie parafialnej, w naszych miejscach pracy.

Dziś rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia.
W darze na Seminarium Duchowne, możemy składać ofiary pieniężne.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy świętej uczczenie relikwii.

Dzisiejsza składka na Mszach świętych przeznaczona jest na potrzeby Caritas.

W związku z propozycją wielu parafian, aby powtórzyć pielgrzymkę do Rzymu, parafia organizuje taki wyjazd w dniach od 14 – 20 czerwca tego roku. Całkowity koszt 7 dniowej pielgrzymki wynosi 1500 zł. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się w ciągu dwóch tygodni do zakrystii lub kancelarii. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W piątek o godz. 17:00 – w Domu Katolickim, spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.
W sobotę o godz. 17:00 – odbędzie się zbiórka lektorów w Domu Katolickim.

W czwartek przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

Rodzinom od numeru: 111 – 120 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 121 – 130. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże Pani Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: † Weronika Sobańka Weronika lat 95 z osiedla Zagrody oraz † Marian Boczek lat 74 z osiedla Mącznianka. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.