w post128Lachowice, dnia: 8. marca 2015 roku.

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!
Będziecie szczęśliwi,
jeśli w każdej sytuacji dacie świadectwo,
że prawdziwie ten człowiek jest Synem Bożym!

Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu.
Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16:00 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 oraz Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 16:00.

Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne.
To czas modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem, otwarcia się na Słowo Boże i łaskę Chrystusa. Módlmy się gorąco o Boże błogosławieństwo w rekolekcjach dla księdza Rekolekcjonisty i dla siebie, byśmy wszyscy dobrze je przeżyli. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu, każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie.

Spowiedź Święta w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek od godz. 8:30 - 12:00 i po południu od godz. 14:10 - 17:00. Z przerwami od godz. 10:00 - 10:30 i od godz. 15:30 - 16:00. Plan rekolekcji jest wywieszony przy ogłoszeniach parafialnych prosimy się z nim zapoznać.

Jutro - księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, którzy nie przystępują z racji pierwszego piątku. Wszystkich chorych, prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

Dziś po każdej Mszy Świętej, zbiórka do puszek na sfinansowanie projektów misyjnych, poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski. Dzieło Ad Gentes jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.

Serdecznie zachęcamy parafian o dobrej kondycji do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w dniu: 27 marca br. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej Mszą Świętą w kościele w godzinach wieczornych. Trasa Drogi Krzyżowej będzie polegała na pokonaniu w nocy ok. 40 km. z kościoła w Lachowicach do XIV stacji Drogi Krzyżowej na Golgocie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa przebiegać będzie drogami i szlakami górskimi. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 marca w zakrystii.

Rodzinom od numeru: 51 - 60 składamy serdecznie Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 61 - 70. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Jerzego Gwiżdża i Pani Marii Adamczowskiej

Dyrektor Przedszkola w Lachowicach ogłasza zapisy dzieci do przedszkola. Karty zapisu dziecka należy oddać do 13 – tego marca bieżącego roku.

Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Suchej Beskidzkiej zaprasza na szkolenie z zasad wypełniania wniosków obszarowych na 2015 rok. Szkolenie odbędzie się 12 – tego marca o godz. 15:00 w Szkole Podstawowej w Stryszawie.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Józef Klimasara lat 64 z osiedla Podgronie. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.