nr-89-wielki-post-wielkie-sa-twoje-grzechyLachowice, dnia: 1.03.2015 roku

Bóg, ukazując nam miłosierdzie,
oczekuje, że będziemy świadkami
miłosierdzia w dzisiejszym świecie.

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 16:00 i w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11:45, odprawiamy Drogę Krzyżową a w niedziele o godzinie 16:00 Gorzkie Żale.

Informujemy wszystkich parafian, że od przyszłej niedzieli w naszej parafii odbędą się Wielkopostne Rekolekcje. Czas modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem, otwarcia się na Słowo Boże i łaskę Chrystusa. Prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i już dziś tak  zaplanować swoje  zajęcia, by w tych rekolekcjach uczestniczyć. Módlmy się gorąco w ciągu najbliższych dni o Boże błogosławieństwo w rekolekcjach dla księdza rekolekcjonisty i dla siebie, abyśmy wszyscy przez dobre ich odprawienie pojednali się z Bogiem i powrócili do źródeł i fundamentów życia chrześcijańskiego.

W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16:45 następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie solenizantów i solenizantki oraz młodzież i dzieci.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek od godz. 15:00. W sobotę o godz. 16:00 – w Domu Katolickim, spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.
Ofiary złożone za baranki zostaną przeznaczone na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej, odbędzie zbiórka o puszek na sfinansowanie projektów misyjnych, poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.

Rodzinom od numeru: 41 – 50 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 51 – 60. W przyszła niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Julii Pająk i Pani Marii Kot.

W najbliższy piątek zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą wszystkie dzieci pierwszokomunijne. Będzie na tej Mszy Świętej poświęcenie i rozdanie książeczek komunijnych.

Ważnym miejscem w parafii jest cmentarz – miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich zmarłych. Wymaga on szacunku, zachowania porządku i stałej troski. Dlatego bardzo prosimy, aby tak jak w ubiegłych latach w terminie poboru pierwszej raty podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości u Sołtysa w wyznaczonych dniach w tym tygodniu złożyć dobrowolną ofiarę na utrzymanie porządku na parafialnym cmentarzu. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie cmentarza, wywóz śmieci oraz koszty związane z utrzymaniem czystości na cmentarzu. Ze względu na to, że cmentarz nasz znajduje się w bezpośredniej bliskości kościoła spoczywa na nas szczególny obowiązek dbania o jego właściwy wygląd. Jest on tym samym wizytówką całej naszej wspólnoty parafialnej. Miło jest nam słyszeć jak przyjeżdżający goście doceniają waszą troskę o to miejsce pochówku bliskich. Przy tej okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom i gościom, za ofiarność, zrozumienie i dotychczasową troskę o wygląd naszego cmentarza poprzez solidną segregację śmieci na naszym cmentarzu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do czynnego udziału w zebraniu wiejskim, dzisiaj o godz. 13:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach, którego głównym tematem będzie wybór Sołtys oraz Rady Sołeckiej. Serdecznie zapraszamy.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Stanisław Stanik  lat 64. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Dziś po każdej Mszy Świętej, zbiórka do puszek na wsparcie Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Tamawie Gómej. (w skrócie OREW).