09250Lachowice, dnia: 23.02.2015 Roku

Wielki Post każdego roku jawi się nam
jako czas sprzyjający wzmożeniu modlitwy i pokuty,
otwierając serce na pokorne przyjęcie woli Bożej.
Jan Paweł II.

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu.
Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 16:00 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 oraz Gorzkich Żalach o godzinie 16:00. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na wystrój i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

Za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim, serdeczne Bóg zapłać. A dzisiejsza składka na Mszach Świętych, przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II, „Nie lękajcie się”.

Rodzinom od numeru: 31 – 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 41 – 50. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże Pani Agaty Zyzańskiej i Pani Emilii Krawczyk.

Ochotnicza Straż Pożarna w Lachowicach apeluje i prosi  o przekazanie 1 % podatku. Szczegóły są na kalendarzu strażackim na rok 2015. Serdecznie dziękujemy za życzliwość.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Lachowic na Zebranie Wiejskie, którego głównym tematem będzie podsumowanie działalności Sołtysa oraz Rady Sołeckiej. Podczas zebrania zostanie wybrany również Sołtys oraz Rada Sołecka na kadencję 2015-2019. Zebranie odbędzie się w dniu 1. marca 2015 roku (niedziela) o godz.13:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do czynnego udziału.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a wszystkim parafianom, gościom i solenizantom, życzymy zdrowia i wiele łask Bożych. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu, niech nam wszystkim Miłosierny Bóg błogosławi.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Emilia Krawczyk lat 87 z Osiedla Mączne. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Rodzice dzieci zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zawoi, zwracają się z prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Tamawie Gómej (w skrócie OREW). Ośrodek ten mieści się w byłej szkole podstawowej i uczęszcza do niego 16 niepełnosprawnych dzieci. Pomimo tego, że działa od września ubiegłego roku to nie posiada on windy, która jest niezbędna do funkcjonowania ośrodka. W związku z powyższym w przyszła niedzielę po każdej Mszy Świętej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek przed kościołem z przeznaczeniem właśnie na ten cel. Bardzo dziękujemy osobom, które postanowią nam pomóc. Z wyrazami szacunku: Przewodnicząca Zarządu  Małgorzata Sitarz