10Z016Lachowice 16 listopada 2014

"Jeśli chcesz znaleźć źródło,
Musisz iść do góry, pod prąd.
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj,
Wiesz, że ono musi tu gdzieś być -
Gdzie jesteś, źródło?...
Gdzie jesteś, źródło?! Cisza..."

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia.

Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu.

W tym tygodniu przypada:
Jutro - św. Elżbieta Węgierska, zakonnica.
We wtorek - bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica.
W środę - bł. Salomei, zakonnicy.
W czwartek - św. Rafała Kalinowskiego.
W piątek - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
W sobotę - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

Przyszła niedziela, 23 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. A w przyszła niedzielę składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

Rodzinom od numeru: 301 - 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 320 - 330. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Józefy Młyńskiej i Pani Ireny Pająk.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Otylia Rusin lat 88 z Osiedla Leśniczówka. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.