hiuiLachowice, dnia: 9. listopada 2014 roku

Pragnienie, by żyć lepiej,
nie jest niczym złym,
ale błędem jest styl życia,
który wyżej stawia dążenie do tego,
by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć,
nie po to aby bardziej być,
lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.

Msze święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
O godzinie 16:30  – Wypominki i modlitwy za zmarłych.

Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Obchodząc to święto, pragniemy wyrazić wdzięczność za wszystkie świątynie, w których gromadzi się lud Boży.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz! W przyszła niedzielę po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

We wtorek, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Jutro – Święty Leon Wielki.
We wtorek – Święty Marcin.
W środę – Święty Jozafat.
W czwartek – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn.

Rodzinom od numeru: 281 – 300 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 301 – 320. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Chrząszcz i Pana Antoniego Dyducha.

Dziś po każdej Mszy świętej rodzice chorego dziecka ze Stryszawy, będą zbierać ofiary do skarbon na kosztowne leczenie swojej córki Leny.