iiiiiLachowice, dnia: 2. listopada 2014 roku

Bóg jest Bogiem żywych,
 nie umarłych.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiaj przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Po Mszy świętej o godzinie 11:45 – Procesja na cmentarz i modlitwy za naszych zmarłych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w prowadzenie różańca w kościele w miesiącu październiku.

W przyszłą niedzielę dzieci, które oddały plansze za solidne uczestnictwo w różańcu dostaną drobne upominki po Mszy świętej o godz. 10:15.

O godz. 16:30 – Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. W tygodniu po Mszach świętych wieczornych wypominki listopadowe i modlitwy za zmarłych.

Wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych”, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie.

Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego,  a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę świętą sprawują z nami wszyscy aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16:00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
We wtorek – Święty Karol Boromeusz biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła;
w tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny papieża Jana Pawła II.

Rodzinom od numeru: 261 – 280 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 281 – 300. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej rodzice chorego dziecka ze Stryszawy, będą zbierać ofiary do skarbon na kosztowne leczenie swojej córki Leny.  Prosimy o hojność.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Stanisława Baca lat 88 z Osiedla Gustofy. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.